Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele różnych przedmiotów, nie tylko języka angielskiego, ale również historii, informatyki, języka polskiego, matematyki czy edukacji wczesnoszkolnej. Gościliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rokitni oraz z Zespołu Szkół nr 3 w Dęblinie.
Każdy z uczestników mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dla jednych mogło to być realizowanie projektów edukacyjnych z innymi szkołami w kraju i za granicą na platformie jaką oferuje eTwinning, i dzięki której nauczyciele oraz uczniowie z krajów europejskich, komunikują się, współpracują, realizują projekty … i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.
Wśród niektórych uczestników szkolenia niemałe zainteresowanie wzbudziło zagadnienie używania narzędzi ITC i możliwość ich wykorzystania zarówno w projektach eTwinning, jak i codziennej praktyce szkolnej. Mowa była m.in. o Padlecie, Word art., Animoto, Fotofancy i innych.
Duże zainteresowanie wzbudziły wśród obecnych Ozoboty i programowanie za ich pomocą. Te mini roboty wykorzystywane są do nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej. Programowanie jest także priorytetem wskazanym przez MEN. Ozoboty mogą nam w tym pomagać.
Szkolenie zyskało uznanie ze strony uczestników ze względu na umiejętności praktyczne, miłą atmosferę i rzeczowość prowadzącej.
Małgorzata Macierzyńska i Beata Sokołowska