Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii, bogaty program kulturowy oraz nabyte umiejętności zawodowe.
Podczas spotkania wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację:
”Dzięki wyjazdowi zyskaliśmy świadomość swoich mocnych i słabych stron, poznaliśmy świat nie jako pełen zagrożeń i niebezpieczeństw, ale jako dający możliwości kształcenia młodych ludzi chcących osiągnąć sukces w przyszłości.”
Kamil Kozioł
„Kontakty z rówieśnikami i współpracownikami dały mi możliwość rozwijania kompetencji międzykulturowych, budowania postawy otwartości i tolerancji. Umiejętności te pozwoliły mi w lepszym stopniu wykorzystywać możliwości i potencjał tych kontaktów. Poznając ludzi prezentujących odmienne kultury jednocześnie odkrywałem siebie samego, uświadomiłem sobie własne granice i poznałem swoje przekonania na temat innych kultur.”
Oskar Domański
„Z dnia na dzień wzbogacałam swoje słownictwo z zakresu języka angielskiego, czułam się bardziej swobodnie. Uwierzyłam w siebie i swoje możliwości. Zdałam sobie sprawę, że jeśli chcę zmienić coś w swoim życiu, przeżyć niesamowitą, emocjonującą przygodę, stawić czoła nowym wyzwaniom, to dobra znajomość języka obcego z pewnością ułatwi mi osiągniecie tego celu.”
Monika Szkit
„Erasmus zmienił wiele w moim życiu i z pewnością uwzględnię go w CV mając nadzieje, że mój przyszły pracodawca weźmie to pod uwagę. Myślę, że każdy powinien mieć szansę odbycia takich praktyk.”
Kasia Juścińska
Starosta Powiatu Ryckiego pogratulował szkole realizacji projektu i wraz z panią dyrektor Gabrielą Wojdat wręczył jego uczestnikom certyfikaty Europass Mobilność określające umiejętności nabyte przez uczniów podczas praktyki zawodowej w Portugalii, zwiększające ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.