r. Imieniny:
logo
LOTNICZA AKADEMIA WOJSKOWA 4 SKRZYDŁO LOTNICTWA SZKOLNEGO CENTRUM SZKOLENIA INŻYNIERYJNO - LOTNICZEGO SZKOŁA PODOFICERSKA SIŁ POWIETRZNYCH 41. BAZA LOTNICTWA SZKOLNEGO W DĘBLINIE AEROKLUB ORLĄT MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE 1 DĘBLIŃSKI BATALION DROGOWO MOSTOWY 22. BATALION LEKKIEJ PIECHOTY WOJSKOWE ZAKŁADY INŻYNIERYJNE S.A. WOJSKOWE ZAKŁADY LOTNICZE NR.1 S.A.

MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY

13.02.2020
Wykadrowana część plakatu Miłość ci wszystko wybaczy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Agencja Artystyczna „Retro-Pasje” zapraszają na wieczór z historią w stylu lat 20 i 30 XX wieku: MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY… W piątek 14 lutego 2020 roku, o godzinie 17.00, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1.

w programie:
  • pokaz mody damskiej i męskiej z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego z komentarzem historycznym- Małgorzata Retkowska i Michał Kępiński
  • recital piosenek przedwojennych o miłości – Ewa Stabach
Piosenka skomponowana przez Henryka Warsa do słów Juliana Tuwima w 1933 roku (która zapamiętana została z wykonania Hanki Ordonówny) będzie mottem spotkania z historią i kulturą II Rzeczypospolitej Polskiej, w dzień św. Walentego 14 lutego 2020 roku. W Roku 100-lecia Bitwy Warszawskiej proponujemy naszym widzom wieczór artystyczny, podczas którego przeniesiemy się do lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Będzie to pokaz mody damskiej i męskiej z Dwudziestolecia Międzywojennego z komentarzem historycznym, przeplatany recitalem przedwojennych piosenek o miłości. Podczas wieczoru poznamy także kulisy organizowania widowisk historycznych, programów edukacyjnych i produkcji filmowych z udziałem grup rekonstrukcji historycznych.
 
Wstęp wolny
 
Informacja o prelegentach:
 
Małgorzata Retkowska – menadżer kultury, animator, pedagog wykorzystujący w pracy formy art-terapii, plastyk, projektant, koordynator, rekonstruktor, scenarzysta i reżyser, twórca widowisk rekonstrukcyjnych i widowisk teatralno-historycznych, założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej “Mława” oraz pomysłodawca i współtwórca widowiska historycznego, żywej lekcji historii p.t. “Nalot Bombowy na Mławę 1939” w latach 2008-2011. Prowadzi od 8 lat Grupę Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej, która skupia kilkudziesięciu rekonstruktorów z całej Polski w wieku od 4 do 80 lat. Jako pierwsza w Polsce, wprowadziła w swoich widowiskach obowiązek uczestnictwa rekonstruktorów w warsztatach teatralnych. Była konsultantem ds. ludności cywilnej na planie filmu Patryka Wegi „Stawka większa niż śmierć”. Za pracę na rzecz integracji międzypokoleniowej i rekonstrukcji, w 2013 roku została utytułowana Laureatką Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza. Obecnie właściciel Agencji Artystycznej „Retro-Pasje” i Wypożyczalni Strojów i Mundurów Retro. Organizatorka wystawy p.t. „W garderobie Madame Victorii Volter”. prezentującej okres 1830-1939 w modzie kobiecej i zmiany kobiecej sylwetki na przestrzeni 100 lat.
 
Michał Kępiński – Rekonstruktor, epizodysta, scenarzysta, reżyser, aktor niezawodowy. Kolekcjoner militariów, ekspert ds. mundurowych. Pasjonat starej motoryzacji i techniki wojskowej. Współtwórca Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, w której pełnił funkcję zastępcy dowódcy w latach 2004-2006. Założyciel i dowódca pierwszej w Polsce Grupy Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej i ZOMO, która działa od 2005 roku. Jako aktor niezawodowy i rekonstruktor grał w wielu filmach i serialach, np.: “Popiełuszko”, „Czas Honoru”, „Historia Roja”, „Drugi Sztos”, „Wałęsa”. Grał również role pierwszoplanowe i epizody w teledyskach „Jedna Chwila” Kasi Malejonek, będącego częścią projektu IPN „Panny Wyklęte”, oraz „Rock&Rollin Love” zespołu Afromental i „Kołysanka” zespołu NPWM. Twórca, scenarzysta i reżyser widowisk i inscenizacji historycznych, upamiętniających wprowadzenie Stanu Wojennego, w tym najbardziej widowiskowych inscenizacji odbywających się w latach 2005-2011 na pl. Zamkowym w Warszawie, pod Ratuszem Bemowo oraz mniejszych, takich jak „Stan Wojenny w Pułtusku” w 2011 roku. Współtwórca, reżyser i organizator inscenizacji „Gdynia 70”, „Bunt Ursusa ’76”, „Zbrodnia Lubińska 1982”.
 
Ewa Stabach – wokalistka, rekonstruktorka Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Agencji Artystycznej „Retro-Pasje”. Recital w wykonaniu Ewy Stabach, która niezwykle silnym i pięknym głosem interpretuje piosenki m.in. Edith Piaf, jest przykładem, że z miłości do własnej pasji można osiągnąć wiele. Każdy jej koncert to duża dawka emocji. Jej głos przeszywa odbiorców na wskroś. Budzi w nich najbardziej wrażliwe pokłady emocji. Dzięki polskiej interpretacji piosenek, wczuwaniu się w ich treść każdy słuchacz jest w stanie wczuć się w losy bohaterów utworu.
 
Plakat - Miłość ci wszystko wybaczy
Powrót